Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

Arama

BIG BANG 2020’NİN EN İYİ 20 GİRİŞİMİ BELLİ OLDU 4 dakikada okunabilir

İTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek’in her yıl desteklediği girişimlerin en iyilerini belirlediği Big Bang Start-up Challenge için geri sayım başladı. Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliği olan Big Bang bir kez daha Türkiye’nin ve dünyanın yükselen girişimlerini ağırlayacak. Bu yıl izleyicilere benzersiz bir online deneyim de sunmaya hazırlanan etkinlikte 87 girişim standı online olarak gezilebilecek; TOP 20 girişimleri görkemli bir sanal sahnede sunum yapacak. Etkinlikte, sürpriz gösteriler ve konuklar da yer alacak.

Yükselen girişimlerin sahnesine tanıklık etmek için hemen kayıt olun!

HEMEN KAYIT OL!

3 Aralık’ta gerçekleşecek Big Bang 2020 etkinliğimizin sahnede yer alacak TOP 20 girişimleri belli oldu! İşte girişimcilerimiz:

Adlema – Sızdırmazlık Test Cihazı

Adlema, üretim ve montaj işlemi sırasında uygun ürün kalitesi, güvenliği ve performansını sağlamak için kritik öneme sahip sızıntı testi sisteminizi optimize ederek parça verimini artırmanıza yardımcı olmak için veri yönetimi ve üretim analizi yazılımıyla birlikte endüstrinin en geniş sızıntı tespit cihazı portföyünü sunar.

Airsqreen

Airsqreen, dünyadaki tüm dijital billboard’lara bağlanır ve reklamverenlerin istedikleri ekranlarda kolayca reklam yapabilmesini sağlar.

Algae Biodiesel

ALGAE BIODIESEL küresel ısınmayı azaltmak için atık suları ve baca gazlarını arıtarak mikroalglerden biyoyakıt ve kimyasal üretimi yapar.

Archmir

Archmir, oto kaza hasar süreçlerini yapay zeka ve görüntü işleme teknolojileriyle uçtan uca dijitalleştirir.

Arvia

Arvia, firmaların ihtiyaç duydukları yüz yüze görüşmeleri kolayca dijital ortama taşıyarak hızlı, verimli ve etkili bir şekilde satış yapmalarını veya hizmet sunmalarını sağlar.

Avokadio

Avokadionefes gazlarını ölçerek kullanıcının sağlığını takip etmesine, beslenme alışkanlıklarını düzenleyerek daha sağlıklı yaşamasına ve kronik hastalıların engellenmesine yardımcı olur.

Bugbounter

Bugbounterkurumların siber güvenlik açıklarının keşfedilme, doğrulanma ve raporlanma ihtiyacını kendine üye bağımsız güvenlik araştırmacıları ile sağlayan blokzincir tabanlı bir platformdur.

Büyütech

Büyütecharaçların dünyayı insanların algıladığı gibi algılamasını sağlayan akıllı kamera sistemleri geliştirir.

Evecrude

Evecrudefarklı kategorilerde kurguladığı 3D dijital karakterler ile fiziksel dünyanın dezavantajlarını geride bırakarak sosyal medya platformlarında hayat bulmalarını sağlar ve onların karakterlerine uygun hikayeleri kurgular.

Eyecheckup

Eyecheckupgörme kaybını engelleme amaçlı Yapay Zeka destekli göz muayene sistemidir.

Gene-Us BiotechnologyGene-Us Biotechnologybiyobenzer ürün geliştirme alt yapısı ile hastalıklara karşı yenilikçi tedaviler ve projeler geliştirir.

Gordion GameGordion GameTürkiye’nin ilk ve tek artırılmış gerçeklik teknolojisi tabanlı fantezi rol yapma oyunudur.

Hergele Elektrikli Scooter

Hergele, yerli elektrikli scooter üreticisi ve e-mobilite araç paylaşım teknolojik altyapı sağlayıcısıdır.

LumnionLumnionsigorta Fiyatlaması üzerine GLM ve diğer algoritmalarla çalışan modelleme, davranışsal fiyatlama optimizasyon platformudur.

Missafir

Missafir, kısa/orta dönemli ev kiralamalarında: ilan optimizasyonu, dinamik fiyatlandırma ve beş yıldızlı bir otel kalitesinde operasyonel destek hizmeti sunan, ev sahipleri ve misafirler için her şeyi uçtan uca yönetim yapan bir platformdur.

Rise

Rise, tıp eğitiminde simülasyon yöntemleri kullanımını tüm hastanelerde mümkün kılan, mobil, kullanıcı dostu, makul fiyatlı ve eğitimcilerle öğrencilerin farklı kurumlarda da olsa iletişimine imkan vererek bir ekosistem oluşmasına imkan verir.

Searover

Searover, geliştirilebilir sensör ve ekipmanlara sahip, uzaktan kontrollü, modüler su altı robotu ile zorlu su altı çalışmalarını kolaylaştırır; geniş yelpazeli su altı teknoloji çözümleri sunar.

Spiky.ai

Spiky.aiöğrenci dataları ile; öğrenciler, eğitmenler ve kurumlar için performans ölçümlemesi, öğrenme yolu modellemesi ve veri analizi yapan, eğitim sistemlerine kolay entegre ileri tahminleme platformudur.

Syntonym

Syntonym kameralardan gelen görsel verileri GDPR-KVK uyumlu bir şekilde veriye metrik kaybı yaşatmadan anonimize eden bir yapay zeka platformudur.

Tospaa Kodlama Girişimi

Tospaa, çocuklar için oyun tabanlı bilgi-işlemsel düşünme (kodlama) araçları üreten bir sosyal girişimdir.