Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

Arama

Hakkımızda

Big Bang Startup Challenge, İTÜ ARI Teknokent’in teknoloji girişimlerini desteklemek için kurduğu ve UBI Global tarafından “Dünyanın En İyi Üniversite Kuluçka Merkezi” seçilen İTÜ Çekirdek’in her yıl yeni girişimlerin en iyilerini belirlediği girişimcilik etkinliğidir. Big Bang Startup Challenge, girişimleri iş ve yatırım dünyası ile buluşturmaktadır. Bu sayede girişimciler yatırımcı ve fonların odağı haline gelmekte ve ilk sermayeleri ile buluşarak potansiyel müşteriyle tanışmaktadır.

71

Girişimci Grup Sunumu

341 M TL

Ödül ve Yatırım

3000+

Fiziksel Katılımcı

60+

Paydaş

Ön Kuluçka

Maslak’ta, İTÜ Ayazağa yerleşkesindeki ARI 3 binası içerisinde konumlandırılmış 800m2’lik Ön Kuluçka alanında, İTÜ Çekirdek’e başvurmuş ve kabul edilmiş girişimci gruplar projelerini geliştirirler. Girişimciler bu fiziki alanda iş planlarını yazarak araştırmalarını yapar ve eğitim/danışmanlık hizmetlerini alırlar.

Hızlandırıcı

İTÜ Çekirdek’e kabul edilmiş girişimci grupların girişimcilikten iş planı yazımına, pazarlamadan finansa kadar 150 saate varan Çekirdek MBA eğitimi aldıkları; mentorların deneyimlerinden faydalandıkları ve bunların yanı sıra kendi projelerini geliştirdikleri dönemi tanımlar.

Big Bang

İTÜ Çekirdek Big Bang, girişimcileri ve yatırımcıları bir araya getiren, girişimci grupların yatırım ve toplam 54 Milyon TL çekirdek sermaye için sahnede sunum yapacağı organizasyondur. Aynı zamanda girişimcilere basın, paydaş, networking olanakları, yatırımcılarla tanışma ve olası müşterilere erişebileceği bir ortamı da sağlar.

Kuluçka

Big Bang sonunda başarılı olup şirket kuran girişimci gruplar 1 yıl boyunca “Kuluçka” imkânlarından faydalanarak girişimcilik konusundaki yetenek ve imkanlarını geliştirmeye devam eder.