Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

Arama

Hakkımızda

Dünyanın lider girişimcilik etkinliklerinden biri olmayı hedefleyen Big Bang, erken aşama teknoloji girişimlerini iş dünyası ile buluşturmaktadır. Her yıl Kasım ayında, teknolojik girişimlerin sahnelendiği, rekabetin yüksek olduğu ve temponun hiç düşmediği “Türkiye’nin Girişimcilik Sahnesi Big Bang”; girişimcileri yatırımcıların ve fonların odağı haline getirmekte, girişimcilerin şirketleşme aşamalarında finanse edilmesine, yatırımcılarla tanışma ve olası müşterilere erişebilmesine destek olmakta ve toplamda 52 milyon TL değerinde (2019 verileri) ödül ve yatırıma erişmesine olanak sağlamaktadır.

 

Erken aşama kuluçka merkezinde fikirlerini geliştiren girişimcilerin arasından pazara en yakın olanlarının seçilerek sahne aldığı Big Bang’de, izleyici olarak yer alan potansiyel girişimciler ve yatırımcılar da yenilikçi fikir ve iş modellerinden haberdar olma ve yükselen girişimler ile tanışma fırsatı elde etmektedirler.

 

Big Bang’de sahne almayı hak eden girişimcilere; basın, paydaş, iş birliği olanakları, yatırımcılarla tanışma ve olası müşterilere erişebileceği bir ortamı sağlanmaktadır. Tüm bunlara ek olarak; ödül ve yatırım alan girişimler, 1 yıl süreyle erken aşama kuluçka merkezinin kuluçka programına girmeye hak kazanmaktadır.

20

Girişimci Grup Sunumu

52

Milyon TL Ödül ve Yatırım

15+

Melek Yatırım Ağı

40+

Paydaş Kuruluş

Ön Kuluçka

Maslak’ta, İTÜ Ayazağa yerleşkesindeki ARI 3 binası içerisinde konumlandırılmış 800m2’lik Ön Kuluçka alanında, İTÜ Çekirdek’e başvurmuş ve kabul edilmiş girişimci gruplar projelerini geliştirirler. Girişimciler bu fiziki alanda iş planlarını yazarak araştırmalarını yapar ve eğitim/danışmanlık hizmetlerini alırlar.

Hızlandırıcı

İTÜ Çekirdek’e kabul edilmiş girişimci grupların girişimcilikten iş planı yazımına, pazarlamadan finansa kadar 150 saate varan Çekirdek MBA eğitimi aldıkları; mentorların deneyimlerinden faydalandıkları ve bunların yanı sıra kendi projelerini geliştirdikleri dönemi tanımlar.

Big Bang

İTÜ Çekirdek Big Bang, girişimcileri ve yatırımcıları bir araya getiren, girişimci grupların yatırım ve toplam 52 Milyon TL çekirdek sermaye için sahnede sunum yapacağı organizasyondur. Aynı zamanda girişimcilere basın, paydaş, networking olanakları, yatırımcılarla tanışma ve olası müşterilere erişebileceği bir ortamı da sağlar.

Kuluçka

Big Bang sonunda başarılı olup şirket kuran girişimci gruplar 1 yıl boyunca “Kuluçka” imkânlarından faydalanarak girişimcilik konusundaki yetenek ve imkanlarını geliştirmeye devam eder.