Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

Arama

Big Bang’de Final Heyecanına Bir Adım Kaldı 1 dakikada okunabilir

İTÜ Çekirdek girişimleri neredeyse bir yıl süren çalışmalarının ardından büyük final için son aşamaya geldi. Çeyrek final aşamasında başarılı olan 60 girişim, yarı finalde mücadele etme hakkı kazandı.

İTÜ Çekirdek’te 2015 yılı herkes adına yoğun bir yıl oluyor. 150’den fazla girişimle şimdiye kadarki en büyük girişimci kalabalığına ev sahipliği yapan İTÜ Çekirdek, yoğun kamp dönemlerinin ardından şimdi de Big Bang finallerinde yarışacak girişimleri belirlemek için yoğun günler geçiriyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen çeyrek final aşamasında 60 girişim, 12 Kasım’daki yarı finale katılma şansını kazandı.

Çeyrek finalde toplam 193 sunum yapıldı ki bir yıldır bu yolda çalışan girişimler için bu sunumların hiç de kolay olmadığını söylemek gerek. Hepsi 9 kişilik jüri karşısında ter döktü. Ancak jüri için de işler hiç de kolay değildi. Tüm sunumların tamamlanması 5 gün boyunca yaklaşık 40 saat sürdü. Jüri tüm girişimleri dinlerken değerlendirmelerini yaptı ve 60 girişimin sonraki aşamaya geçmesine karar verdi. Tüm bu sunumları 120 kişilik bir izleyici kitlesi takip etti.

Çeyrek finalde ayrıca 69 girişim de BIGG programı için seçildi.

Big Bang yolunda şimdi yarı final heyecanı bizleri bekliyor. 12 Kasım’daki yarı finalin ardından ise 14 Kasım’da Big Bang gerçekleşecek!