Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

Arama

İTÜ Çekirdek Big Bang 2015 Halk Oylaması Devam Ediyor! 2 dakikada okunabilir

Türkiye’nin en büyük girişimcilik organizasyonlarından İTÜ Çekirdek Big Bang’te girişimciler yatırımcıları etkilemek ve 1 milyon TL’lik büyük ödülden pay almak için birbirleriyle yarışıyor. Onlarca kategoride birbirinden yaratıcı girişimler, Big Bang 2015 yoluna devam edebilmek için halktan oy bekliyor.

10 saniyelik videolarıyla kendilerini olabilecek en iyi şekilde açıklamaya çalışan girişimciler, 8 Kasım tarihine kadar en çok oyu alarak İTÜ Çekirdek’te ofis sahibi olmak istiyorlar.

İsteyenlerin birden fazla girişimi destekleyebildikleri halk oylamasında, bu zamana kadar 3390 kişi 3500 oy kullandı. An itibarıyla en çok oyu alan beş İTÜ Çekirdek girişimi şöyle sıralanıyor:

1. Eye Track (711 oy)

“Alzheimer ve demans hastalarının kaybolma sorununa çözüm bulmayı hedefleyen bir uygulama geliştiriyoruz. 2050 yılında her 80 kişiden birinin Alzheimer olacağı tahmin edilmektedir. Bu dönemde Türkiye Alzheimer hastalığın en hızlı yayıldığı ilk 4 ülke arasında olacağı Dünya Alzheimer Örgütü tarafından öngörülmektedir.”

2. Otto Virtual Reality (322 oy)

“Sınırlarımızdan kurtulmak için sanal gerçeklik deneyimini bir adım öteye taşıyoruz. Artık videoları ekranda izlemek yerine, orada bulunma hissini yaşayabilme şansımız var. En sevdiğiniz ünlülerin yanında olma ya da en sevdiğiniz televizyon showlarının içinde olma hissini yaşayabilirsiniz. Eğitim sektöründe de çığır açacak sanal gerçeklik gözlüğünü, yenilikçi bir sistem kullanarak mükemmelleştiriyoruz. OTTO Virtual Reality’yi desteklemek için oy verin.”

3. Geen (304 oy)

“GEEN Biyoteknoloji, ileri genetik mühendisliği teknikleri kullanarak mikroorganizmalardan kanser ilacı üretim teknolojisi geliştirmektedir. Bu mikroorganizmalar sayesinde kanser ilaçlarının peynir altı suyundan üretilmesi mümkün kılınmaktadır. Tükiye`nin 1 yıllık kanser ilacı ihtiyacı bu teknoloji ile birlikte 3 hafta içinde karşılanabilecektir.”

4. BRY (196 oy)

“BRY, A+ Segmentinde bulunan otel, rezidans, toplu konut, spor salonu ya da sağlık kuruluşlarında yaşanan, banyo sonrası zaman, hijyen ve maliyet parametrelerini optimum düzeye getirmeyi amaçlayan bir vücut kurutucudur.”

5. Partymag (132 oy)

“Partymag, gece hayatı rehberiniz. Nerede ne zaman ne tarz bir parti olduğunu görebileceğiniz mobil uygulama.”