Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

Arama

Geçmiş Yıllarda Big Bang’de Neler Oldu? 2 dakikada okunabilir

İTÜ ARI Teknokent’in erken aşamadaki girişimlere yönelik İTÜ Çekirdek programı, 2012 yılından bu yana ”Big Bang” etkinliğiyle girişimcilik heyecanını zirveye taşıyor. Her yıl daha da büyüyen Big Bang, girişimcilere hem maddi destekler hem de kuluçka merkezinde ofis gibi değerli imkanlar sağlıyor.

 

 

İlki 2012 yılında düzenlenen Big Bang, tıpkı Türkiye’deki girişimcilik ekosistemi gibi her yıl gelişerek daha büyük ve heyecanlı bir hale gelmeye devam ediyor. Bu yıl da BİGG ve otomotiv kategorisindeki girişimlerle birlikte 150’ye yakın girişim toplamda 1 milyon TL’ye ulaşan ödüller için yarışacak.

 

 

Big Bang şimdiye kadar birçok önemli girişimin önünü açtı. KarıncaLab, GoEnergy, BioGuy, Acrome, AutonomyTech, Saffar gibi girişimler geçmiş yıllarda derece girdikten sonra şirketlerini daha istikrarlı bir yapıya kavuşturdular ve bugün Ar-Ge çalışmalarına devam ediyorlar.

 

 

Geçtiğimiz yılın dereceye giren ekiplerinden Hangaar, Kuax, Smartstay, Tabtoy gibi girişimler İTÜ Çekirdek ofisinde başarılı bir yılı geride bıraktı. Big Bang sonrası onlar da ofislerini yeni kazananlara bırakacaklar.

 

 

Ayrıca yine geçtiğimiz yılın Big Bang’de dereceye giren isimlerinden Elif Güngör, yumurta kabuğundan düşük maliyetli bir anti bakteriyel formül üretmeyi amaçlayan girişimiyle ülke çapında çok dikkat çekmeyi başarmıştı.

 

 

Bu yıl da her yıl olduğu gibi İTÜ Çekirdek girişimlerine Big Bang yolunda siz de destek verebileceksiniz. Yakında halk oylaması bu site üzerinde başlamış olacak! Geleceği kaçırmak istemiyorsanız, bizi takibe devam edin 🙂